CONTACT Sesizari Sondaj de opinie
English Romana

Regia Autonoma de Transport Brasov angajeaza jurist.

Oportunitate de dezvoltare profesionala intr-o organizatie aflata în proces de dezvoltare!

 Descrierea pozitiei:

Asigura aplicarea corecta a procedurilor legislative specifice activitatilor R.A.T. Brasov.

Responsabilitati:

  • Asigura asistenta si reprezentare juridica a intereselor legitime ale Regiei.
  • Reprezinta, pe baza de delegatie, in fata instantelor de judecata, interesele unitatii
  • Supune aprobarii conducerii modul de tratare a proceselor pe rol
  • Raspunde de exercitatrea cailor de atac si intocmeste actele si lucrarile cu caracter juridic necesare.

Cerinte:

  • studii superioare de specialitate;
  • experiență în domeniul juridic minim 5 ani;

Profilul candidatului ideal:

  • Abilități de analiză și planificare;
  • Abilități de comunicare;
  • Abilități de a stabili relații cu oamenii;
  • Capabil de a-și atinge obiectivele;
  • Abilitati de a lucra in echipa;
  • Proactiv, capabil sa gaseasca solutii;

Oferta:

  • Salariu fix;
  • Bonuri de masa;
  • Formare profesionala continua;

Va rugam sa aplicati la recrutare@ratbv.ro